Засідання Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань 27.02.2019

Голова Ради громадського контролю при ДБР, експерт з юридичних питань Clapri Максим Болдін  взяв участь у засіданні Ради громадського контролю при Державне бюро розслідувань, яке відбулося 27 лютого 2019 року у приміщенні бюро.

На засіданні було заслухано доповіді членів Ради про результати відвідування територіальних управлінь ДБР з метою здійснення громадського контролю за їх діяльністю, а також розглянуто ряд інших важливих питань діяльності бюро. В цілому, члени Ради, які відвідали територіальні управління, проінформували про задовільну організацію діяльності управлінь та їх матеріально-технічне забезпечення, за винятком одного з них, яке потребує додаткової уваги з боку керівництва ДБР.

Крім робочих питань, члени Ради розглянули звернення адвоката Євгена Солодько та народного депутата України, Голови підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрія Мірошниченка стосовно проблеми катувань підозрюваних працівниками правоохоронних органів.

Також, Рада розглянула звернення Українська Гельсінської спілки з прав людини – УГСПЛ щодо дотримання прав осіб, які відбувають покарання у Бердянській виправній колонії №77. За словами правозахисників, зазначена колонія – одна з небагатьох в Україні, де продовжуються катування над засудженими та принижується їх людська гідність. І хоча зазначені питання не відносяться прямо до компетенції РГК при ДБР, члени Ради обговорили можливі заходи, реалізація яких дозволила б зменшити число таких негативних явищ та прийняли рішення направити відповідне звернення Голові ДБР Роману Трубі.