Мир на Донбасі: чим допоможуть миротворці?

Шанси того, що миротворці будуть спрямовані на Донбас дійсно дуже високі. Ключове питання в тому, як місія ООН буде розміщена.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи заяву президента про те, що миротворці допоможуть встановити мир в Україні.

«Поки незрозуміло, як миротворці будуть розміщені: між конфліктуючими сторонами – українськими військовими і бойовиками чи місія буде розміщена на кордоні. Якщо Україну змусять піти на поступки та розміщуватися контингент буде тільки на лінії конфлікту, то безумовно це найгірший варіант для нас», – каже Дяденко.

Він уточнив, що на це піде багато часу.

Однак, за його словами, якщо вдасться домогтися того, що місія буде розміщена і по межі – то це більш сприятливий сценарій.

«У такому разі, ми маємо шанс, нехай в середньостроковій перспективі, але повернути окуповані території. Варіант розміщення місії на лінії конфлікту призведе звичайно до якоїсь деескалації конфлікту, але територія все одно залишатиметься окупованою. Це в принципі взагалі погіршить перспективи на найближчі 5-10 років повернути Донбас», – пояснює політолог.

Потрібно розуміти, що миротворці виступають гарантом того, що сторони не будуть застосовувати зброю, підкреслив він.

«Навіть якщо контингенту не буде на кордоні, є ймовірність, що РФ під тиском сама буде змушена обеззброїти бойовиків, залишити наприклад якісь поліцейські сили. Тому, миротворці в принципі потрібні і так чи інакше будуть сприяти тому, що перестануть гинути наші військові, але місія не вирішить конфлікту та ситуації в цілому», – аналізує Михайло Дяденко.

«Слово і Діло»