Недопуск спостерігачів з РФ в Україну: чи можуть вони зірвати вибори

Заборона участі спостерігачів з РФ на виборах – політичне рішення. Жодних інших підстав, окрім політичних, для ухвалення такого рішення не було.

Таку думку в коментарі “Слову і Ділу” висловив політолог Михайло Дяденко, оцінюючи ситуацію із забороною присутності російських спостерігачів на виборах.

“Жодним чином ані завадити проведенню виборів, ані зірвати, ані якось вплинути радикально на результат, навіть на окремих дільницях, російські спостерігачі не зможуть. Жодним чином кардинально вони на виборчий процес вплинути не можуть. Єдине, що вони могли потенційно стати свідками якоїсь провокації й зазначити інцидент у своєму звіті про вибори. Але для того й існують органи правопорядку, щоб присікати такі провокації. Тим більше маршрут, куди вони відправлятимуться, був би відомий”, – зазначив Дяденко.

За його словами, це дивне політичне рішення, оскільки було зрозуміло, що воно спричинить певне напруження між Україною та ОБСЄ, що будуть протиріччя, а з боку ОБСЄ буде невдоволення.

“Це або політична легковажність, або свідома політика на загострення з ОБСЄ. Але Україні зовсім не потрібно це зараз. Такі кроки лише зашкодять нам”, – додав політолог.

На його думку, як би ми не ставилися до РФ, російських спостерігачів, конкретно до якихось осіб, це рішення може нашкодити нам перш за все.

“Загалом, на оцінку виборів це, можливо, й не вплине, але буде зазначено в підсумковому звіті, що українська сторона не допустила спостерігачів ОБСЄ, які мали відповідний мандат. Це не сприятиме зміцненню відносин між Україною та ОБСЄ”, – констатував Михайло Дяденко.

 

Слово і Діло