Порядок денний від США для України: з якою метою Тіллерсон їде до Києва

Візит Тіллерсона до Києва говорить про те, що переговори Порошенка з Трампом мали певний позитивний результат.

Про це в коментарі “Слову і Ділу” розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи майбутній візит держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Україну.

“Приїзд Тіллерсона – це свого роду візит-продовження з метою завершити ті домовленості, які були досягнуті, та перевести їх у практичну площину. Не виключено, що були серйозні домовленості щодо енергетичних питань, зокрема про постачання вугілля в Україну. Можливо, ці поставки будуть здійснені в рамках якоїсь кредитної угоди”, – зазначив експерт.

Політолог підкреслив, що для американців це також вигідна угода.

“По-перше, це підтримка промисловості. По-друге, це вугілля не буде спалюватися в США, що зніме питання екологічних протестів”, – додав він.

За його словами, ймовірно, є й інші цілі та домовленості, які поки не переведені в публічну площину й вимагають уточнення, подальшого розвитку.

“Не варто виключати, що командою Трампа була проведена якась підготовча робота, можливо, вироблена якась угода, що вимагає узгодження з Україною. Адже США можуть диктувати Україні свій порядок денний. Просто Україна змушена зважати на думку європейських партнерів. Візит напередодні саміту «Великої двадцятки» важливий, оскільки там можуть бути несподівані домовленості”, – проаналізував Михайло Дяденко.

 

“Слово і Діло”