Чого домагається Угорщина, блокуючи зустрічі Україна-НАТО?

Цей вчинок оснований суто на ставленні угорського уряду до України. Вони блокують різні наші ініціативи, контакти на рівні НАТО та ЄС із однією метою – набрати бали у внутрішньополітичній боротьбі.

Про це в коментарі “Слову і Ділу” розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи зрив засідання Україна-НАТО через те, що Угорщина застосувала право вето й заблокувала зустріч.

“Окрім внутрішньополітичного порядку в самій Угорщині, є ще одна причина такого ставлення. Є політики, які досі розраховують на відновлення так званої “Великої Угорщини”. Тому, нехай неочевидно, непублічно, але вони можуть робити певні кроки, щоб іти до цієї мети”, – зазначив Дяденко.

Він уточнив, що конфронтація з Україною – це скандал європейського рівня.

“Отже, для Угорщини це шанс порушити питання про двосторонні відносини, а як наслідок, показати, що угорців в Україні утискають, і переконати в цьому всіх, у тому числі угорську меншину”, – пояснив політолог.

Експерт додав, що для Угорщини це один із можливих варіантів підготовки до посилення сепаратистських настроїв на Закарпатті.

“Таким чином у майбутньому вони хочуть поставити питання про автономію й відновлення “Великої Угорщини”, – припустив він.

На його думку, така ситуація не стільки загрожує серйозними наслідками, скільки створює певні незручності.

“НАТО – альянс, в якому рішення ухвалюються консенсусом. Якщо стоятиме питання ухвалення важливого рішення, то в інших, більш вагомих країн НАТО знайдуться аргументи для Угорщини. Просто зараз Угорщина створює зайві незручності такими рішеннями”, – підкреслив фахівець.

Однозначно, зараз Угорщина просто переслідує свої внутрішньополітичні цілі, оскільки політики за рахунок таких кроків набирають бали перед виборцями, констатував політолог.

“З іншого боку, на жаль, не лише в Угорщині є ті, хто готовий перекроювати кордони, згадувати старі образи, історичні аспекти, переселення народів і претендувати на ту чи іншу територію”, – резюмував Михайло Дяденко.

 

“Слово і Діло”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *